آزاد فیلمبرداری عکسبرداری Samsung دوربین

آزاد: فیلمبرداری عکسبرداری Samsung دوربین کانال همراه بررسی دوربین Galaxy J7 Max

گت بلاگز اخبار اجتماعی سرانجام تراکم‌فروشی چه می‌شود؟ ، نامه نجفی به رییس جمهور جهت لایحه‌ای خاک‌خورده

شرق نوشت: محمدعلی نجفی، شهردار تهران، در نامه ای به مدیر جمهور، پیشنهادهای اصلاحی خود را راجع به لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها ارائه کرد؛ در حالی که این لایح

سرانجام تراکم‌فروشی چه می‌شود؟ ، نامه نجفی به رییس جمهور جهت لایحه‌ای خاک‌خورده

نامه نجفی به رییس جمهور جهت لایحه ای خاک خورده/ سرانجام تراکم فروشی چه می شود؟

عبارات مهم : ایران

شرق نوشت: محمدعلی نجفی، شهردار تهران، در نامه ای به مدیر جمهور، پیشنهادهای اصلاحی خود را راجع به لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها ارائه کرد؛ در حالی که این لایحه بیش از سه دهه معطل ماندن، هنوز به مرز اجرا نرسیده هست. از زمانی که نخستین بار صحبت از این لایحه به میان آمد، پایتخت کشور عزیزمان ایران هشت شهردار عوض کرده است.

سرانجام تراکم‌فروشی چه می‌شود؟ ، نامه نجفی به رییس جمهور جهت لایحه‌ای خاک‌خورده

کمال مرادي، مدير دبيرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهاي ايران، گفته است شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در نامه اي به رئيس جمهور پيشنهادات اصلاحي را راجع به لايحه درآمدهاي پايدار شهرداري ها ارائه کرده هست. او گفته: «لايحه درآمدهاي پايدار شهرداري ها بعد از ٣٤ سال، در کميسيون هاي مربوطه دولت و وزارتخانه هاي امور اقتصاد و دارايي و کشور در رفت وآمد است که حالا گويا آماده ارائه به مجلس شوراي اسلامي شده است است.

با اين حال اين لايحه از ايرادهایی زحمت مي برد که برطرف نشدن آنها، شهرداري ها را براي برخورداري از درآمد پايدار و ارائه خدمات شهري مطلوب، با مشکلاتي مواجه مي کند. به اين منظور، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران و دبيرکل مجمع شهرداران کلان شهرها، در نامه اي به رئيس جمهوري ضمن تشريح ايرادهای اين لايحه، پيشنهادهایی را نیز جهت برطرف آنها ارائه داده اند.

شرق نوشت: محمدعلی نجفی، شهردار تهران، در نامه ای به مدیر جمهور، پیشنهادهای اصلاحی خود را راجع به لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها ارائه کرد؛ در حالی که این لایح

مرادي در بيان اين ايرادها بیان کرد: اهم ايرادهاي وارده به لايحه مصوب کميسيون در نامه نجفي، در شش بند تشريح شده است است که همه آنها به از بین بردن يا کم کردن درآمدهاي پايدار شهرداري از محل عوارض يا درآمدهاي ديگر دولتي معطوف هست. براي مثال، درآمدهاي «نسبت ٢٠درصدي سهم کلان شهرها از ارزش گمرکي کالاهاي وارداتي»، «يک درصد عوارض نقل و انتقال خودرو»، «هشت درصد درآمد حاصل از حق ثبت اسناد»، «يک درصد درآمد پيمانکاران پروژه هاي عمراني شهري»، «عوارض کالا و خدمات قانون ماليات بر ارزش افزوده» و «امکان استفاده از منابع حاصل از صرفه جويي مصرف سوخت براي توسعه حمل ونقل ريلي»، همگي در لايحه «درآمدهاي پايدار شهري» از بین بردن شده است و در نامه شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران به رئيس جمهوري محل ايراد قرار گرفته اند.

او گفت: همچنين تغيير «نرخ عوارض هر سال ماشین از سه در هزار به يک و نيم» و «سهم شهرداري ها از ماليات مستقيم از سه درصد به يک درصد»، از موارد کم کردن يافته در لايحه یادشده هست. او گفت: شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت انتقال نظرات مديريت شهري به خصوص از جايگاه شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران و دبيرکل مجمع شهرداران کلان شهرها، در نامه خود به رئيس جمهوري در شش بند نيز پيشنهادهایي را ارائه داده است.

تجربه اين سال ها نشان داده اين روي خوش نشان دادن ها در بررسي چنين موضوعاتي که بار مالي دارند، بيشتر يک مانور خريدن وقت است و در نهايت تغييري را در شرايط موجود شاهد نيستيم؛ چراکه در چند سال اخير که تقابلي بين شهرداران پایتخت کشور عزیزمان ایران و رؤساي جمهور وجود داشته، اين لايحه و لوايح مشابه به نتيجه اي نرسيده اند و حالا نیز که حدود شش ماه از همراهي و تعامل دولت و شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران مي گذرد، تغييري در اين روند ديده نمي شود. تيرماه ٩٥ بود که رئيس جمهور روحاني ميهمان اجلاس جهاني شوراها و شهرداران در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود و همراه با وزير مسکن و شهرسازي خود، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران و بسياري از سياست هاي اشتباه در اداره پایتخت کشور عزیزمان ایران را به باد نقد گرفتند. رئيس جمهور و وزير مسکن بر عملکرد شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران در درآمدزايي از طريق تراکم و ساخت وسازها به خاص در مناطق شمالي شهر، نقدی جدي وارد کردند.

سرانجام تراکم‌فروشی چه می‌شود؟ ، نامه نجفی به رییس جمهور جهت لایحه‌ای خاک‌خورده

روحاني در آن روز تراکم فروشي را با نفت فروشي مقايسه کرد و گفت: همان طور که بايد قدم به قدم بودجه کشور را از درآمدهاي نفتي جدا کنيم و درآمد نفتي براي سرمايه گذاري هاي ماندگار در کشور باشد، از آن طرف نیز براي اداره شهرها بايد راهي پيدا کنيم که درآمد پايدار و سالم باشد.

نمي خواهم به شهرداري يا شوراي شهر نقد کنم؛ مسئله وجود دارد و بايد دست به دست هم دهيم و مسئله را حل کنيم و براي اينکه مردم از زحمات شوراها و شهرداران احساس لذت بيشتري داشته باشند، از تجربه هاي کشورهاي ديگر نيز استفاده کرده و از آن بهره برداري کنيم. روحاني آن روز گفت: لايحه نظام مديريت شهري و لايحه درآمد پايدار براي شهرداري ها مراحل خود را در دولت طي مي کنند و تقديم مجلس خواهند شد و با قوانين جديد، حتما راه براي حرکت دقيق تر شوراها و شهرداري ها فراهم مي شود.

شرق نوشت: محمدعلی نجفی، شهردار تهران، در نامه ای به مدیر جمهور، پیشنهادهای اصلاحی خود را راجع به لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها ارائه کرد؛ در حالی که این لایح

آن روز محمدباقر قاليباف حرف هاي رقيب انتخاباتي خود را بي جواب نگذاشت و در پاسخ اين بیانات گفت: اين عادت را کنار بگذاريم که بعد از نزديک به چهار دهه مسئوليت در سطوح مختلف، به عنوان يک مسئول در نقش اپوزيسيون حرف بزنيم، بلکه بايد در نقش پاسخ گو حرف بزنيم و بگوييم چه کرده ايم. بنده ١٠ سال است در حوزه مديريت شهري فعاليت دارم و از نظر تخصصي در دانشگاه هم کار من مديريت شهري هست. وقتي از حوزه نظري و عملي به عنوان نگاه مي کنم، از وقت تصويب قانون شوراها در مجلس، با همه لطف هاي تمام دولت ها، چيزي جز تضعيف شوراها و شهرداري ها نديده ايم.

واقعيت اين است که هم انتقادهاي روحاني به نحوه مديريت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از سوی قاليباف وارد است و هم شهرداران پایتخت کشور عزیزمان ایران مي توانند به کم لطفي ها و تنهاگذاشتن هاي دولت ها در حوزه هاي متفاوت اداره شهر اعتراض داشته باشند. در اين ميان بايد خطاب به رئيس جمهور گفت از اعتراض شما به رقيب سابق انتخاباتي، دو سال گذشته هست، ولی از قول شما براي اجراي لايحه درآمد پايدار نیز دو سال گذشته و اين لايحه در اين مدت در دولت باقي مانده بوده و حالا قرار است با شايد و اماواگر به مجلس برود.

سرانجام تراکم‌فروشی چه می‌شود؟ ، نامه نجفی به رییس جمهور جهت لایحه‌ای خاک‌خورده

به نظر مي رسد اين لايحه فارغ از مباحث جناحي و سياسي، مسئله مهم اداره سالم و براق در شهرها را تحت تأثير قرار دهد و تأخير در تصويب و اجرائي شدن آن، دو لبه تيز دارد که نتيجه اشتباه و خسارات آن را مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران مي بينند؛ يک طرف تراکم فروشي و شهرفروشي که مديريت سابق شهري آن را اجرائي کرد و يک طرف ديگر، پایتخت کشور عزیزمان ایران گران و افزايش هزينه هاي زندگي در پايتخت و شهرهاي بزرگ که مديريت جديد شهري آن را در پيش گرفته است و تصويب لايحه درآمدهاي پايدار مي تواند حد ميانه اي براي اين دو روند دلواپس کننده باشد.

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداري | شهرداری | رئيس جمهور | رییس جمهور | شهردار تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz